بالن ژوژه
بالن ژوژه

بالن ژوژه

بالن حجمی (بالن ژوژه) چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟
بالن حجمی یکی از لوازم آزمایشگاهی برای ساختن محلول ها با غلظت معین و دقیق و رقیق کردن محلول ها است. این بالن ها بیشتر در شیمی تجزیه کاربرد دارد و در حجم های ۲۵۰،۱۰۰،۵۰،۲۵،۵ و همچنین حجم های بالاتر دیگر ساخته می شود و بسته به میزان مورد احتیاج یکی از بالن استفاده می شود.

بالن ژوژه
بالن ژوژه
بالن ژوژه
خرید بشر آزمایشگاهی خرید ارلن آزمایشگاهی خرید استوانه مدرج خرید مزور خرید بالن ژوژه خرید بالن حجمی خرید بالن روداژ مبرد ساده مبرد مارپیچ مبرد حباب دار خرید قیف شیشه ای خرید قیف پیرکس خرید زانویی خلا خرید سوکسوله

خرید بالن ژوژه (بالن حجمی) آزمایشگاهی ...

مشخصات فنی

نام فارسی محصول

بالن ژوژه (بالن حجمی)

نام انگلیسی محصول

Volumetric flask

جنس

Soda-lime-glass یا بوروسیلیکات

حجم های موجود (سی سی)

5,10,25,50,100,250,500,1000,2000,5000

امکان سفارشی سازی

دارد

توضیحاتبالن ژوژه

این بالن ها را به صورت شفاف و رنگی می سازند که از بالن های رنگی برای تهیه محلول هایی که نسبت به نور حساس هستند استفاده می شود . در صورتی که بالن تا خط نشانه از محلولی پر شود ، حجم دقیقا معلوم و مشخصی از محلول را در خود جای می دهد.
علامت حک شده روی گردن بالن ژوژه دور تا دور آن ادامه دارد .وقتی تا این علامت محلول در بالن ریخته شود، برای جلوگیری اشتباه ناشی از خطای دید، چشم را باید طوری در امتداد علامت مربوطه قرار داد تا خط نشانه درست بر قسمت انحنای محلول مماس باشد. به علت باریک بودن گردن بالن ژوژه ، تغییر کوچکی در حجم محلول سبب اختلالات قابل ملاحظه ای در ارتفاع انحنا می شود .