قیف آزمایشگاهی | انواع قیف آزمایشگاهی | خرید قیف آزمایشگاهی | قیمت قیف آزمایشگاهی |

قیف آزمایشگاهی | انواع قیف آزمایشگاهی | خرید قیف آزمایشگاهی | قیمت قیف آزمایشگاهی

قیف آزمایشگاهی یکی از مهمترین و کاربردی ترین شیشه آلات آزمایشگاهی است. بیشترین کاربرد قیف ها برای جمع کردن مواد درون ظرف های دیگر است. در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربرد های این قیف و انواع آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

قیف آزمایشگاهی

این وسیله معمولا در آزمایشگاه های شیمی کاربرد دارد. البته امروزه در تمامی آزمایشگاه ها و مراکز صنعتی و حتی منازل برای جا به جایی و منتقل کردن مایعات و ذرات جامد مورد استفاده قرار می گیرد. قیف ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به کاربردشان، استفاده های متفاوتی از آن ها می شود.


بیشتر بخوانید: قیف بوخنر چیست؟


انواع قیف آزمایشگاهی

در ادامه به برخی از انواع قیف ها و کاربردشان اشاره می کنیم.

قیف معمولی یا ساده

از این قیف عموما برای ریختن پودر های جامد به ظروف استفاده می شود. همچنین برای ریختن مایعات درون ظروفی که دهانه ی باریکی دارند نیز کاربرد دارد. با توجه به اینکه قیف ها دارای جنس های متفاوتی هستند، بر اساس نوع ماده ای که قرار است انتقال داده شود، جنس قیف انتخاب می شود. کاربرد دیگر این قیف ها فیلتر کردن مایعات و جدا سازی بخش جامد از مایع است. بسته به ماده مورد استفاده جنس این قیف ها می تواند از پلاستیک یا شیشه باشد. در مواردی که ماده با پلاستیک واکنش نشان می دهد، از قیف های شیشه ای استفاده می شود. چرا که دوام بیشتری دارند و نسبت به شکستن نیز مقاوم هستند.

انواع قیف آزمایشگاهی - قیف معمولی

قیف دکانتور

این قیف برای جدا نمودن مایعات با چگالی های مختلف استفاده می شود. این وسیله یک شیر در پایین و یک درپوش در بالا دارد که می توان با باز کردن شیر تا مرز مشترک دو مایع با چگالی مختلف، و سپس بستن آن، دو مایع را از همدیگر جدا نمود. جنس این شیر ها معمولا از شیشه و یا PTFE می باشد.

قیمت قیف دکانتور


پر کاربرد ترین شیشه آلات آزمایشگاهی


خرید قیف آزمایشگاهی

وب سایت تکپیرکس عرضه کننده انواع قیف های آزمایشگاهی است. در فروشگاه تک پیرکس می توانید انواع قیف آزمایشگاهی و تمامی  شیشه آلات‌ ازمایشگاهی و ظروف آزمایشگاهی را با قیمت مقرون به صرفه و کیفیت بسیار مطلوب خریداری کرد.

قیمت قیف آزمایشگاهی 

همانطور که گفته شد با توجه به این که قیف های ازمایشگاهی دارای ابعاد و انواع مختلفی هستند، قیمت آن ها نیز متفاوت است و با توجه به سایز ، جنس و نوع مشخص می شود. پس برای اطلاع دقیق از قیمت شیشه های آزمایشگاهی با همکاران در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

تماس با تک پیرکس

  • شماره تماس : 09123628294
  • شماره تماس : 02636333663
  • آدرس: کرج، جاده ماهدشت، بعد از محمدشهر، شهرک جعفرآباد، خیابان شهید ناطقی، کوچه بهشتی پلاک ۷۰

پانوشت: شیشه آلات آزمایشگاهی , قیف , قیف شیشه ای  , ظروف آزمایشگاهی , انواع قیف , قیف پلاستیکی , قیف بوخنر , قیف دکانتور

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 11 =

تماس با ما